4SHELF - nowoczesny wynajem magazynów

4SHELF to marketplace dla przestrzeni magazynowych. Na platformie możesz udostępnić wolne miejsce w swoim magazynie lub znaleźć dodatkową przestrzeń zgodnie z potrzebami Twojego biznesu. Wszystko na zasadach najmu krótkoterminowego. Szybko, bezpiecznie i bez zbędnych formalności.  

To zupełnie nowe rozwiązanie. Liczymy, że zrewolucjonizuje rynek najmu powierzchni magazynowych!

W jaki sposób narodziła się idea 4SHELF?

Założycielem i pomysłodawcą 4SHELF jest Konrad Zawistowski, który swoje doświadczenie w handlu i zarządzaniu magazynem zaczął zdobywać ponad 20 lat temu. Efektem jego pracy, nieustannego rozwoju i niewątpliwego talentu było stworzenie giganta, jakim jest spółka KIK, która obsługuje między innymi Hurtownię Ikonka (nawet 6000 realizowanych dziennie zamówień w sezonie) i sprzedaż detaliczną. 


Konrad Zawistowski, twórca 4SHELF, właściciel KIK Sp z.o.o, CEO Hurtownia Ikonka

Przez te wszystkie lata zastanawiał się, jak w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni magazynowych. Regularnie zmagał się z problemem: W jego magazynie albo było za mało miejsca w sezonie, albo pusta przestrzeń generującą koszty po sezonie. To zmusiło go do szukania rozwiązania: jak zniwelować straty wynikające z opłacania pustej przestrzeni?

W rozmowach z wieloma przedsiębiorcami okazało się, że problem ten dotyczy praktycznie wszystkich. Magazyn generował największe koszty, a zdarzało się, że nie raz trzeba było płacić za pustą przestrzeń. 

Podobnie z wynajmem magazynu. Proces poszukiwania odpowiedniej przestrzeni, etap uzgadniania warunków, a wreszcie podpisywanie umowy, do którego trzeba było zaangażować i opłacić prawników, był długi, kosztowny i męczący.

Jak zniwelować koszty, które ponoszą przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż sezonową? Jak przyspieszyć i ułatwić wynajem magazynu? Konrad postanowił działać. 

To był moment, w którym narodziła się myśl o 4SHELF - pierwszym w swoim rodzaju marketplace dla przestrzeni magazynowych. Konrad wierzył, że przedsiębiorcy powinni mieć narzędzie, które pozwoli im efektywnie wykorzystać nieużywaną przestrzeń,  a inni szybko odnaleźć dodatkową w okresie, kiedy jej potrzebują. Jego celem było stworzenie platformy, która pozwoliłaby firmom zmonetyzować niewykorzystane miejsce w magazynach. W końcu przestrzeń magazynowa to nie tylko metry kwadratowe, ale także potencjał na generowanie zysków, a z pewnością niwelowanie strat. 

Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wizji, 4SHELF stało się rzeczywistością. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej, dzięki czemu mógł nabrać tempa i się rozwijać. 


Platforma umożliwia teraz przedsiębiorcom wynajem i udostępnianie przestrzeni magazynowej, tworząc win-win dla wszystkich zaangażowanych. Zgodnie z ideą sharing economy, w ramach której nie kupuje się nowych dóbr (w tym wypadku magazynów), a korzysta z tych, które są aktualnie dostępne na rynku, na przykład poprzez wynajem. 

I tak się stało, 4SHELF nie posiadając własnych magazynów, umożliwia wynajem przestrzeni magazynowej. We współpracy z prawnikami opracowaliśmy proces wynajmu w taki sposób, aby wszystko mogło odbywać się online. Solidny regulamin daje podstawę prawną do zawierania umów. Szybko, bezpiecznie i bez zbędnych formalności.

Dodatkowym celem 4SHELF, zgodnie z wizją Konrada, było dostarczenie przedsiębiorcom konkretnej wiedzy na temat optymalizacji magazynów, aby z jednego metra kwadratowego można było „powiększyć” przestrzeń, tworząc wiele metrów sześciennych, dzięki czemu efektywność przestrzeni magazynowej osiągnęła nowy poziom.

Krótkoterminowy wynajem powierzchni magazynowych powinien być szybki, bezpieczny i bez uciążliwych formalności. 

4SHELF - marketplace powierzchni magazynowych

Szybkość
Stworzyliśmy intuicyjny formularz dodawania magazynu — wypełnienie go zajmie dosłownie kilka minut.
Tutaj znajdziesz poradnik krok po kroku: Jak dodać magazyn?

Zaprojektowaliśmy proces rezerwacji, który umożliwia błyskawiczne wyszukanie potrzebnej przestrzeni oraz rezerwację powierzchni.
Tutaj znajdziesz poradnik krok po kroku: Jak zarezerwować magazyn?

Bezpieczeństwo
Każdy Użytkownik i przestrzeń magazynowa publikowana na platformie przechodzą weryfikację przez nasz zespół. Sprawdzamy zgodność informacji podanych przez przedsiębiorców z krajowymi rejestrami i bazami danych oraz bezpośrednio kontaktując się z Użytkownikami.

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o Procesie Weryfikacji.

Bez uciążliwych formalności
Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej umożliwia zawarcie umowy za pośrednictwem 4SHELF.
Umowa zawierana jest między Gospodarzem a Rezerwującym i dotyczy udostępnienia przestrzeni przez Gospodarza, zgodnie z ustaleniami zawartymi w rezerwacji.
Do zawarcia umowy dochodzi po ustaleniu dodatkowych warunków najmu i kliknięciu przez Rezerwującego „Zamawiam i zgadzam się na warunki płatności”.

Dbamy o Twoją prywatność

Zespół 4SHELF dokłada wszelkich starań, aby Twoje dane były bezpieczne. 

Na tej stronie używamy plików cookies i podobnych funkcji do przetwarzania informacji o urządzeniach końcowych i danych osobowych. 

Przetwarzanie jest wykorzystywane do celów przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści.

Klikając "AKCEPTUJĘ" wyrażasz zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez 4SHELF w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Zaakceptowanie zgody jest dobrowolne. Udzieloną zgodę możesz wycofać.

Możesz żądać dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych, wyrazić sprzeciw wobec ich przetwarzania.

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Administratorem Twoich danych osobowych jest 4MAT sp. z o.o. Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 8, 15-111 Białystok, NIP 5423444161, KRS 0000949606, REGON 521064229