4SHELF - nowoczesny wynajem magazynów

4SHELF to marketplace dla przestrzeni magazynowych. Na platformie możesz udostępnić wolne miejsce w swoim magazynie lub znaleźć dodatkową przestrzeń zgodnie z potrzebami Twojego biznesu. Wszystko na zasadach najmu krótkoterminowego. Szybko, bezpiecznie i bez zbędnych formalności.  

To zupełnie nowe rozwiązanie. Liczymy, że zrewolucjonizuje rynek najmu powierzchni magazynowych!

W jaki sposób narodziła się idea 4SHELF?

Założycielem i pomysłodawcą 4SHELF jest Konrad Zawistowski, który swoje doświadczenie w handlu i zarządzaniu magazynem zaczął zdobywać ponad 20 lat temu. Efektem jego pracy, nieustannego rozwoju i niewątpliwego talentu było stworzenie giganta, jakim jest spółka KIK, która obsługuje między innymi Hurtownię Ikonka (nawet 6000 realizowanych dziennie zamówień w sezonie) i sprzedaż detaliczną. 


Konrad Zawistowski, twórca 4SHELF, właściciel KIK Sp z.o.o, CEO Hurtownia Ikonka

Przez te wszystkie lata zastanawiał się, jak w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni magazynowych. Regularnie zmagał się z problemem: W jego magazynie albo było za mało miejsca w sezonie, albo pusta przestrzeń generującą koszty po sezonie. To zmusiło go do szukania rozwiązania: jak zniwelować straty wynikające z opłacania pustej przestrzeni?

W rozmowach z wieloma przedsiębiorcami okazało się, że problem ten dotyczy praktycznie wszystkich. Magazyn generował największe koszty, a zdarzało się, że nie raz trzeba było płacić za pustą przestrzeń. 

Podobnie z wynajmem magazynu. Proces poszukiwania odpowiedniej przestrzeni, etap uzgadniania warunków, a wreszcie podpisywanie umowy, do którego trzeba było zaangażować i opłacić prawników, był długi, kosztowny i męczący.

Jak zniwelować koszty, które ponoszą przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż sezonową? Jak przyspieszyć i ułatwić wynajem magazynu? Konrad postanowił działać. 

To był moment, w którym narodziła się myśl o 4SHELF - pierwszym w swoim rodzaju marketplace dla przestrzeni magazynowych. Konrad wierzył, że przedsiębiorcy powinni mieć narzędzie, które pozwoli im efektywnie wykorzystać nieużywaną przestrzeń,  a inni szybko odnaleźć dodatkową w okresie, kiedy jej potrzebują. Jego celem było stworzenie platformy, która pozwoliłaby firmom zmonetyzować niewykorzystane miejsce w magazynach. W końcu przestrzeń magazynowa to nie tylko metry kwadratowe, ale także potencjał na generowanie zysków, a z pewnością niwelowanie strat. 

Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wizji, 4SHELF stało się rzeczywistością. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej, dzięki czemu mógł nabrać tempa i się rozwijać. 


Platforma umożliwia teraz przedsiębiorcom wynajem i udostępnianie przestrzeni magazynowej, tworząc win-win dla wszystkich zaangażowanych. Zgodnie z ideą sharing economy, w ramach której nie kupuje się nowych dóbr (w tym wypadku magazynów), a korzysta z tych, które są aktualnie dostępne na rynku, na przykład poprzez wynajem. 

I tak się stało, 4SHELF nie posiadając własnych magazynów, umożliwia wynajem przestrzeni magazynowej. We współpracy z prawnikami opracowaliśmy proces wynajmu w taki sposób, aby wszystko mogło odbywać się online. Solidny regulamin daje podstawę prawną do zawierania umów. Szybko, bezpiecznie i bez zbędnych formalności.

Dodatkowym celem 4SHELF, zgodnie z wizją Konrada, było dostarczenie przedsiębiorcom konkretnej wiedzy na temat optymalizacji magazynów, aby z jednego metra kwadratowego można było „powiększyć” przestrzeń, tworząc wiele metrów sześciennych, dzięki czemu efektywność przestrzeni magazynowej osiągnęła nowy poziom.

Krótkoterminowy wynajem powierzchni magazynowych powinien być szybki, bezpieczny i bez uciążliwych formalności. 

4SHELF - marketplace powierzchni magazynowych

Szybkość
Stworzyliśmy intuicyjny formularz dodawania magazynu — wypełnienie go zajmie dosłownie kilka minut.
Tutaj znajdziesz poradnik krok po kroku: Jak dodać magazyn?

Zaprojektowaliśmy proces rezerwacji, który umożliwia błyskawiczne wyszukanie potrzebnej przestrzeni oraz rezerwację powierzchni.
Tutaj znajdziesz poradnik krok po kroku: Jak zarezerwować magazyn?

Bezpieczeństwo
Każdy Użytkownik i przestrzeń magazynowa publikowana na platformie przechodzą weryfikację przez nasz zespół. Sprawdzamy zgodność informacji podanych przez przedsiębiorców z krajowymi rejestrami i bazami danych oraz bezpośrednio kontaktując się z Użytkownikami.

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o Procesie Weryfikacji.

Bez uciążliwych formalności
Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej umożliwia zawarcie umowy za pośrednictwem 4SHELF.
Umowa zawierana jest między Gospodarzem a Rezerwującym i dotyczy udostępnienia przestrzeni przez Gospodarza, zgodnie z ustaleniami zawartymi w rezerwacji.
Do zawarcia umowy dochodzi po ustaleniu dodatkowych warunków najmu i kliknięciu przez Rezerwującego „Zamawiam i zgadzam się na warunki płatności”.