Rezerwacja przestrzeni magazynowej z 4SHELF umożliwia Ci wybór takiej lokalizacji i magazynu, jakiej potrzebujesz w danym momencie.
Nie musisz się zobowiązywać długoterminowymi umowami i opłacać przestrzeni, z której nie będziesz w pełni korzystać. Zasada jest taka — wynajmujesz tyle miejsca, ile potrzebujesz! A wszystkie formalności odbywają się przez 4SHELF. Poniżej opisujemy, co warto omówić z Gospodarzem (właścicielem powierzchni) po zrobieniu wstępnej rezerwacji przestrzeni.
Wstępna rezerwacja oznacza zabukowanie przestrzeni magazynowej. Nikt inny nie będzie mógł wynająć wybranego przez Ciebie miejsca. Finalizacja zamówienia i możliwość korzystania z przestrzeni nastąpi po kliknięciu Zamawiam z obowiązkiem zapłaty w kolejnym kroku rezerwacji. Zanim się to wydarzy, warto ustalić dodatkowe kwestie z Gospodarzem.
Po złożeniu wstępnej rezerwacji powierzchni magazynowej ważnym krokiem jest nawiązanie kontaktu z właścicielem powierzchni w celu ustalenia szczegółów dotyczących najmu. Możesz to zrobić poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie rezerwacji lub telefonicznie.
To czas na zadanie pytań dotyczących najmu oraz omówienie ważnych kwestii z nim związanych.
Po ustaleniu dodatkowych warunków, podsumowanie ustaleń powinno zostać odpowiednio zapisane w rubryce Dodatkowe Ustalenia i zaakceptowane przez obie strony przed podpisaniem umowy / złożeniem zamówienia. Poniżej przedstawiamy przykładowe elementy, które warto omówić, a następnie umieścić we wskazanym polu.
1. Dokładna data i godzina dostarczenia i odbioru towaru
Określ możliwie jak najbardziej precyzyjnie datę i godzinę, kiedy Twój towar zostanie dostarczony do magazynu Gospodarza i z niego odebrany. To pozwoli uniknąć nieporozumień i zapewni sprawną organizację przyjęcia. Jeśli wynajmujesz przestrzeń dopiero za jakiś czas, określ datę, kiedy przekażesz te informacje Gospodarzowi.
2. Szczegóły dotyczące transportu
3. Jednostka ładunkowa
Określ, w jakiej jednostce zostanie dostarczony towar, czy to palety, worki, kartony itp.
4. Szczegóły dotyczące towaru
5. Sposób rozładunku
Jakiego rozładunku wymaga towar? Warto określić, czy potrzebna jest pomoc obsługi magazynu. W zależności od rodzaju transportu (czy samochód będzie posiadał windę, czy opcję rozładunku bocznego), należy ustalić możliwości magazynu, w tym np. czy jest rampa, możliwość rozładunku z poziomu 0 itp.
6. Oznaczenie towaru
Warto ustalić sposób oznaczenia palet, na przykład poprzez ponumerowanie czy nadanie im specjalnych etykiet.
7. Zdjęcia
Możesz poprosić o dokumentację całego procesu - wykonaj zdjęcia po załadunku, a Gospodarza poproś o zrobienie zdjęć kolejnych etapów.
8. Dostęp do informacji na temat towaru w systemie
Możesz poprosić o dostęp do informacji dotyczących lokalizacji swojego towaru w magazynie.
9. Odbiór palet w trakcie rezerwacji
Czy będziesz miał możliwość odbierania palet wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba? Należy uwzględnić koszty w takiej sytuacji.
10. Dane o transporcie po magazynowaniu
Jeśli towar ma być transportowany po magazynowaniu, podaj dane dotyczące tego transportu lub określ kiedy i jak takie informacje przekażesz.
11. Dokumenty
Określ, jakie dokumenty są potrzebne w związku z wynajmem powierzchni magazynowej, takie jak: PZ, WZ, FV. Uwzględnij ilość egzemplarzy (dla rezerwującego, gospodarza, kierowcy itd.)
12. Usługi dodatkowe
Jakie usługi dodatkowe będą świadczone w ramach magazynowania, i jakie są z nimi związane koszty?
Zapisanie tych szczegółów w polu "Dodatkowe Ustalenia" jest istotne dla jasności i przejrzystości umowy wynajmu powierzchni magazynowej. Zapewnia to również, że obie strony są świadome i akceptują warunki współpracy.
Pamiętaj, że realizacja niektórych z tych punktów może się wiązać z dodatkowymi kosztami. Możecie je ustalić w miejscu pod rubryką dodatkowych ustaleń.
Jeśli masz pytania dotyczące procesu rezerwacji lub zawierania umowy przez 4SHELF - skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy Cię przez platformę krok po kroku.
? +48 533 769 527
12 paź 2023
Autor: Urszula Rydzewska
Opublikowano w kategoriach: